Kavenu
… a jeho svět báječné herní plochy
Vitráž květinového motýla
Pozvánka na akci
Sobota 17. 9. 2016 - Turnaj ve hře Wizard - Čarodějovo proroctví

Od 9:00 vás zveme k účasti v turnaji ve hře Wizard - Čarodějovo proroctví.

Od 8:30 možnost vysvětlení pravidel hry a zahrání zkušební partie.

Wizard - turnaj

Jedná se o kvalifikační kolo pro mezinárodní turnaj. Přijít si zahrát ale můžete i jen tak. :)
České finále proběhne v sobotu 24. 9. 2016 v Praze v prostorách Novoměstské radnice (Karlovo nám. 1/23, Praha 2) v rámci výstavy Hry a Hlavolamy.

Hra je určena pro 3 až 6 hráčů od 10 let. Délka hry může záviset na délce přemýšlení hráčů a trvá asi 30 až 70 minut. Nicméně obtížností je hra srovnatelná s klasickými karetním hrami.

Více o hře si můžete přečíst např. na Hrajeme.cz, nebo na stránkách Piatniku, který je distributorem této hry. Tam lze nalézt v záložce ke stažení i česká pravidla hry. Pokud by odkaz nefungoval, najdete je na našich stránkách (formát pdf - 0,71 MB).

Pro přehled o změnách v pravidlech, která budou pro turnaj použita, můžete nahlédnout na upřesnění turnajových pravidel v angličtině (formát pdf - 1,18 MB).


Harmonogram turnaje:

8:30 - 9:00: možnost vysvětlení pravidel
9:00 - 9:30: prezence účastníků
9:45: zahájení prvního kola
podle počtu hráčů se bude hrát na 2 - 3 kola


Přihlášky či dotazy posílejte na lomi@kavenu.eu, nebo můžete využít telefon 603 562 299.

Na hlavní stránku Na začátek stránky
Víkend 2. - 3. 4. 2016 - Setkání autorů deskových her

Jste autoři her, ochotní testeři nebo prostě herní zvědavci?

(Dotazník o odehrané partii k vyplnění)


Během víkendu 2. - 3. 4. hostujeme první setkání autorů deskových her v roce 2016 v rámci Soutěže autorů deskových her pořádané ve spolupráci s organizacemi Czech board games a Goada. Chcete-li poznat, jak vypadá vznikající hra, přinést svoji vlastní, nebo pomoci otestovat a dát zpětnou vazbu autoru hry, jste zváni.


Chcete-li pomoci se zpětnou vazbou, vyplňte prosím dotazník o odehrané partii a umožněte tak autoru hry získat lepší přehled o silných a slabých stránkách jeho prototypu.

Na hlavní stránku Na začátek stránky
V pátek 3. 10. 2014 od 18:00 proběhne ARKHAM HORROR seance!

Máte chuť si zahrát Arkham Horror a nemáte spoluhráče?


Tento pátek nemusíte žádné hledat, budou v Kavenu připraveni hrát. Jestliže se chcete přidat, stačí poslat mail na marek.kolouch@gmail.com, popř. zprávu www.facebook.com/marek.kolouch.


Počet míst je omezen, tak pokud se chcete přidat, ozvěte se co nejdřív.


Arkham Horror


Arkham Horror je horrorová detektivní hra na motivy kultovních Lovecraftových knih z 30. let 20. století.
Ve městě Arkham se začínají dít podivné věci - otvírají se tam brány do cizích světů a z nich vylézají různé stvůry. To je však jen předzvěstí toho, co město čeká. Blíží se totiž chvíle, kdy přijde jeden z Prastarých - dávný obyvatel naší planety, kterého otevírané brány přivolávají. A jelikož je to velmi mocná kreatura, jen těžko se proti ní bojuje. Vy a vaši spoluhráči v této kooperativní hře máte za úkol společnými silami zavírat brány, likvidovat monstra a především zabránit příchodu Prastarého. K tomu můžete využívat předmětů, kouzel, spojenců a též zvláštních schopností, které budete v průběhu hry získávat.
Arkham Horror je vynikající kooperativní hra, která se dá hrát v počtu až osmi lidí, ale díky skvěle fungující hře ji může hrát i jeden hráč. Ke hře již existuje i několik rozšíření, které mohou ještě umocnit požitek z jejího hraní.


Hra je pro 1 - 8 hráčů od 12 let. Hrací doba je přibližně 120 min, ale může se protáhnout.
Na hlavní stránku Na začátek stránky
27. 12. 2013 od 10:00 proběhne HERNÍ MINIMARATÓN ve spojení Sauna nad Zimákem a Kavenu.

Část první: 10:00 - 16:00, Sauna nad zimákem - www.saunanadzimakem.cz


Herní dopoledne a brzké odpoledne s hrami. Na programu: Samurai, To je život, Alhambra, Blokus, Poštovní kurýr, Citadela, Královské rošády apod.


Část druhá: 16:00 - 21:30, Kavenu - www.kavenu.eu


Herní odpoledne s hrami. Čeká na vás Minutová říše, Ubongo, Magický labyrint, Království, Mondo, Tash-Kalar, Cash & Guns a případně další.


Vyhodnocení: 22:00, Sauna nad zimákem - www.saunanadzimakem.cz


Závěrečné vyhodnocení a předání cen. Případně by se mohla zahrát nějaká hra na dobrou noc:) Co bude mít vliv na vyhodnocení her? Bude se hodnotit pořadí v jednotlivých hrách během celého minimaratónu.


REGISTRACE: Zašlete SMS na číslo Sauny nad zimákem 739 877 966 se jménem, věkem přihlášených a případně telefonní kontakt, pokud by byl jiný, než z kterého píšete.


VÝHODA PRO VČASNĚ ZAREGISTROVANÉ: Kdo se přihlásí do poledne 26. 12. 2013, obdrží 2 prémiové vítězné body ke svému výslednému skóre.

Na hlavní stránku Na začátek stránky
27. 2. 2010 od 13:00 hrajeme TWILIGHT IMPERIUM!

Herní lahůdka TWILIGHT IMPERIUM


Pro všechny příznivce vesmíru, jeho dobývání, rozvoje technologií, soupeření i válčení s ostatními civilizacemi, či prostě těch, kteří považují několikahodinové posezení nad legendární hrou za příjemně strávený čas, přinášíme kromě míru a lásky hru TWILIGHT IMPERIUM, tedy možnost si ji zahrát.
Počet volných míst na hraní: 4
Záloha: 100 Kč


Lze se ohlásit mailem či telefonem, ale místo u hry máte rezervované až po složení zálohy (nejlépe osobně v Kavenu). Záloha je nevratná, ale během hraní ji můžete docela výhodně projíst či propít:)

NEVÁHEJTE A ZAREZERVUJTE SI MÍSTO, DOKUD JEŠTĚ ZBÝVÁ!


Twilight Imperium


Kdo by se nechtěl alespoň na chvíli stát vládcem vesmíru? Nebo být alespoň jedním z těch, kdo mají tento post na dosah? Ve hře Twilight Imperium máte možnost se o to pokusit.
Twilight Imperium je komplexní hra pro skutečné herní labužníky. Zahrnuje v sobě jak oblíbený průběh mezihvězdného konfliktu zúčastněných ras, tak i vývoj nových technologií, osidlování planet, obchod či politické jednání na intergalaktické úrovni.
V krabici na vás čeká několik set komponent, z nichž si můžete složit pokaždé jinou a pokaždé skutečně impozantní mapu vesmírného prostoru, vytvořit svoji vesmírnou flotilu z detailních plastických miniatur, včetně osidlovacích a pozemních jednotek či se probírat stovkami karet vývoje, akcí, zákonů atd.
Každý hráč představuje jednu z pradávných vesmírných civilizací, které se snaží rozšířit svoji sféru vlivu obchodem, diplomacií, zlepšováním svých technologických znalostí a samozřejmě i válčením. Každý hráč začíná ve svém malém hvězdném systému a postupně osidluje okolní planety. Už i při osidlování planet je dobré brát v úvahu, co spolu s planetou získá. Některé jsou vhodné pro vývoj technologií, některé pro stavbu jednotek, jiné zase umožňují získávat hlasy při politických jednáních. Je samozřejmě třeba doplňovat svoji vesmírnou flotilu o nové jednotky či zlepšovat vlastnosti jednotek stávajících - díky vývoji a novým technologiím. Časem pak neodoláte pokušení podniknout první výpady na sousední rasy, které se rovněž začínají rozpínat. Občas zasedne intergalaktická elita na politické jednání, v němž můžete uplatnit své diplomatické schopnosti, zákulisní intriky i sílu - a poté společným hlasováním rozhodovat o schválení nových zákonů či nařízení.
Každá rasa má od začátku hry určený tajný úkol. Zároveň se při hře plní i úkoly veřejné. Ze všech splněných úkolů plynou body, které rozhodují o vítězi. Ve hře tedy ani zdaleka nemusí zvítězit ten, kdo porazí všechny soupeře, ale ten, kdo využije příležitost a své schopnosti a jako první splní určitý počet bodů.
Hra skýtá nespočet možností, jak postupovat, a je na každém hráči, jakou si v té které chvíli vybere. Pokaždé je ale třeba brát v úvahu i vývoj situace v okolním prostoru. Skutečně nejsme ve vesmíru tak úplně sami...


Hra je pro 3 - 6 hráčů od 12 let. Hrací doba je přibližně 240 min, ale počítejte, že se určitě protáhne.

V sobotu 27. 2. 2010 umožníme vybraným jedincům skutečně mezihvězdný zážitek: Vrhnete se spolu s námi do dobývání vesmíru a během odpoledne se někde ze zúčastněných stane jeho skutečným vládcem. Neříkejte, že to nezní lákavě!:)

Na hlavní stránku Na začátek stránky
8. 2. 2010 od 19:00 - Whisky club - labužnické rozjímání - TALISKER

Někdo má rád vdolky, jiný zase whisky. Kdo by měl chuť využít jedinečné příležitosti ochutnat něco zajímavého, nechť se ozve a domluví na upřesnění místa setkání.

Na hlavní stránku Na začátek stránky
30. 1. 2010 - Turnaj v oblíbené karetní hře Bang! - D-klub Zábělská

V sobotu 30. 1. 2010 se můžete těšit na pořádnou přestřelku. Kdo máte ruce, nohy, ale hlavně kolty, zaskočte do saloonu v desperátském D-klubu na Doubravce, kde můžete sejmout hezkých pár jiných pistolníků a prostřílet se k lákavé odměně.

Na hlavní stránku Na začátek stránky
22. 1. 2010 - Taneční večer v Buena Vista

Pokud se stihnete zvednout od her dříve než ve 20 hodin, přiďte si třeba trochu rozhýbat tělo v rytmu hudby do klubu Buena Vista. A nebo se alespoň podívat, jak na to..:)

Na hlavní stránku Na začátek stránky
12. 12. 2009 od 17:00 hrajeme ARKHAM HORROR!

12. 12. od 17 hodin hrajeme ARKHAM HORROR!


Pro všechny příznivce tajemna, napětí a mírného horroru v mezích Lovecrafta je tu speciální sobotní herní seance spojená s hraním jedné z kultovních kooperativních her.
Počet volných míst na hraní: 3
Záloha: 100 Kč


Lze se ohlásit mailem či telefonem, ale místo u hry máte rezervované až po složení zálohy (nejlépe osobně v Kavenu). Záloha je nevratná, ale během hraní ji můžete docela výhodně projíst či propít:)

NEVÁHEJTE A ZAREZERVUJTE SI MÍSTO, DOKUD JEŠTĚ ZBÝVÁ!


Arkham Horror


Arkham Horror je horrorová detektivní hra na motivy kultovních Lovecraftových knih z 30. let 20. století.
Ve městě Arkham se začínají dít podivné věci - otvírají se tam brány do cizích světů a z nich vylézají různé stvůry. To je však jen předzvěstí toho, co město čeká. Blíží se totiž chvíle, kdy přijde jeden z Prastarých - dávný obyvatel naší planety, kterého otevírané brány přivolávají. A jelikož je to velmi mocná kreatura, jen těžko se proti ní bojuje. Vy a vaši spoluhráči v této kooperativní hře máte za úkol společnými silami zavírat brány, likvidovat monstra a především zabránit příchodu Prastarého. K tomu můžete využívat předmětů, kouzel, spojenců a též zvláštních schopností, které budete v průběhu hry získávat.
Arkham Horror je vynikající kooperativní hra, která se dá hrát v počtu až osmi lidí, ale díky skvěle fungující hře ji může hrát i jeden hráč. Ke hře již existuje i několik rozšíření, které mohou ještě umocnit požitek z jejího hraní.


Hra je pro 1 - 8 hráčů od 12 let. Hrací doba je přibližně 120 min, ale může se protáhnout.
Na hlavní stránku Na začátek stránky