Wargaming se obecně říká strategickým hrám, které se simulují válečné konflikty. Je možné nahlédnout do historie, navštívit bojiště současných konfliktů, ale i boje zasazené do scifi či fantasy prostředí. V KAVENU se  věnujeme zejména wargamingovým hrám s miniaturami jejichž zástupci jsou například Warhammer 40K, Age of Sigmar, WH Fantasy Battles, 9th Age, Bolt Action a další.

Wagamingový klub

Wargaming - herna

Na jaře roku 2016 byl v KAVENU založený neformální wargamingový klub (tzv. warklub). Kdokoliv může využít wargamingovou hernu (tzv. warhernu), která je vybavena dvěma stoly o rozměrech 6 x 4 stopy, ale také několika gamematy (herními podložkami s texturou) a širokým výběrem terénů.

  • Jednorázový vstup do warherny je za poplatek 50Kč.
  • Měsíční příspěvek do warklubu 100Kč poskytuje neomezený přístup do warherny a navíc umožňuje nákup zboží z produkce firmy Games Workshop za zvýhodněné ceny.

Vstup do herny je samozřejmě možný pouze během otvíracích doby celého KAVENU.

Games Workshop – Warhammer

V našem obchůdku nabízíme vedle deskových her také zboží z produkce anglické firmy Games Workshop. K dispozici je nabídka základních sad a setů pro Warhammer 40K a Age of Sigmar. Jsme také schopni objednat zboží z produkce GW, kromě produktů označených jako Web Exclusive.

Součástí wagamingu s miniaturami je také modelářství a barvení pořízených figurek. Skladem máme trvale produkty Games Workshop Citadel, které zahrnují modelářské potřeby, základní i barevné spreje, ale především více než 200 druhů barev. Mimo to nabízíme také náhradní podstavce a magnety.